TOOTED

Miks ma eelistan just Tartu Milli pastat?


durum_pasta_fusilli_XL

Pasta nagu Itaalias

Mind on alati inspireerinud inimesed, kes tegelevad alaga, mis ei ole n.ö normaalne. Kui ma kuulsin, et Eesti firma Tartu Mill teeb durum-nisujahust pastat ja veel kuuldavasti kvaliteetset, siis olin rohkem kui innukalt nõus nende pasta turuletoomise projektis osalema. Sest ega see ju tavaline pole, et Eesti mehed teevad pastat, mis nii mõnelegi Itaalia pasta kaubamärgile silmad ette teeb…


Uhkelt esitleti mulle tehast. Alguses mõtlesin, et no mis see siis ikka nii väga teistmoodi on, kui Itaalia pastatehased, mida kümnete kaupa nähtud – jahu ühest otsast sisse ja makaron teisest otsast välja. Aga Tartu Milli tehas nägi välja nagu kosmosejaam – valge, läikiv, laitmatult puhas, arvutite teel juhitav ja väga palav… Pasta peab ju kuidagi kõvaks kuivama! Iga päev testivad Tartu Milli toidutehnoloogid pasta kvaliteeti, keetes partii oma pastat, mida seejärel võrreldakse konkurentide toodetega. Kõigest oli tunda, et asja tehakse hingega omanike range pilgu all, kes muuseas ise on suured toidufanaatikud. Ega muidu ju head pastat ei tooda, kui ei tea, milline üleüldse on hea pasta!


Tartu Milli pasta on valmistatud vasest pastavormidega ja ülipuhtast veest (284 meetri sügavusest puurkaevust) ning 100% durum-nisujahust, mis tähendab seda, et keetes sälitab pasta al dente ehk parajalt krõmpsu tekstuuri. Just nagu Itaalias! Kuna Tartu jaoks on pastategemine alles algusfaasis ja vigadest õpitakse, siis saime koos toidutehnoloogidega ka paar viga parandatud, et toodet veelgi kvaliteetsemaks muuta.
Valmistasin Teile ka mõned toredad pastaroad, mida saate ise kodus järele proovida. Mulle meeldivad lihtsad pastad, nii nagu Itaalias – paar kolm head komponenti ja kvaliteetne pasta. Ei ole palju vaja.


Ja kui te arvate, et pasta teeb paksuks, siis vaadake korra Sophia Loreni. Kui temalt küsiti, mis on tema ilusa figuuri saladus, vastas ta, et sööb palju pastat. Lausa iga päev! Ei ole durum-nisujahust pasta see, mis paksuks teeb, vaid kaste…. Aga noh…. ma panin oma retseptidesse ikka sellised rammusamad kastmed ka – elame ju ikkagi Eestis!


Kontakt

Tartu Mill AS
Väike kaar 33, Tartu 50406, Eesti
Telefon +372 7 428 807
Faks +372 7 425 695
E-post: info@tartumill.ee

Jälgi meid sotsiaalmeedias